מוהל רפואי

הורים טריים רבים העומדים בפני טקס הברית לבנם, נותנים משקל רב לעריכתו לפי כללי הדת היהודית, אך אינם מודעים לחשיבות הידע הרפואי שמוהל נדרש לו. חשוב לדעת מיהו האדם שבידיו תפקידו את עריכת המילה לבנכם שרק נולד, ועד כמה הוא בקיא בהיבטים הרפואיים של הנושא. העדפת מוהל רפואי הפכה נפוצה בשנים האחרונות וזאת בשל העלאת המודעות להשלכות הגופניות של ברית המילה על התינוק.

מדוע חשוב שהמוהל יהיה בעל ידע ברפואה

את ברית המילה ניתן לראות כניתוח לכל דבר. לימודי ההסמכה למוהל כוללים נושאים שונים ברפואה כגון: חיתוך העורלה, טכניקות לחבישה, שימוש ב"חרב פיפיות" (סכין החיתוך החדה משני צדדיה), והדרכת ההורים לטיפול בתינוק לאחר הברית. מוהל רפואי הוא בעל ידע בתחום הרפואה במסגרת תפקידו- הבקיאות באנטומיה של הילד ובפרט בהליך המילה חשובה ביותר, ולכן מומלץ לפנות רק למי שתוכלו לסמוך עליו ומתמחה בתחום. אליעזר שוחט הינו מוהל בכיר שאף מדריך מוהלים אחרים, עורך בריתות רפואיות בבתי חולים גם במבוגרים, וכל זאת בנוסף לעשרות אלפי בריתות שביצע בתינוקות רכים לאורך השנים.

ברית מילה במינימום כאב

את הברית יכול מוהל רפואי לערוך בסיוע מספר דרכי אלחוש. אחת הדרכים השנויות במחלוקת היא הרדמה מקומית באמצעות זריקה. דרך זו אינה מומלצת כיוון שהדבר מסב כאב רב לתינוק, שעלול לסבול מעצם הזריקה- הרבה יותר מהחיתוך של הברית עצמה. בנוסף, הזרקת חומרי הרדמה לתינוק כה צעיר מסוכנת כשלעצמה. המוהל אליעזר שוחט משתמש באלחוש בתצורת ספריי שהוא יעיל ביותר, אינו מכאיב לתינוק ומאפשר ביצוע ברית מילה כהלכתה, באופן הרגיש ביותר לצרכי הנימול. מומלץ להיכנס לאתר על מנת לצפות במכתבי התודה של עשרות הורים מרוצים, שבזכות החוויה החיובית שעברו עם אליעזר שוחט, ממליצים עליו כמוהל מקצועי ומצוין.

דילוג לתוכן