ברית מילה ללא כאבים

את ברית המילה נהוג לציין בטקס חגיגי או מסיבה בנוכחות ההורים ובני המשפחה הקרובים, כאשר יש כאלו שבוחרים לעשות את הטקס בנוכחות יותר מורחבת. טקס ברית מילה רגילה יוכל להתבצע ביום חול, בשבת וגם ביום כיפור.

כאן חשוב לציין, שבמידה והתינוק פג, חולה או יש לו צהבת הברית תדחה עד ליום שהיא לא תהווה כל סכנה עבור התינוק.

מי מוסמך לערוך ברית מילה ללא כאבים?
ברית מילה ללא כאבים מבוצע על ידי מוהל מוסמך ומקצועי, כאשר הועדה לפיקוח על מוהלים מחייבת כל מוהל לעבור את ההכשרה המתאימה אשר השמה דגש הן על הנושא ההלכתי והן על הנושא הרפואי, בכדי להיות מוסמך לעבוד כמוהל, בנוסף, המוהל מחויב לבצע את עבודתו תוך שימוש בכלים סטריליים.

מה חשוב להכין לקראת ברית מילה ללא כאבים?
בכדי להיות מוכנים לטקס ברית המילה, ההורים יצטרכו לדאוג למספר פרטים טרם הטקס ובין היתר: כרית להשכיב את התינוק, כיסא עבור הסנדק, כיסא נוסף ("כיסא של אליהו"), בקבוק יין כשר וגביע יין, סידור, טליתות וכיפות ותחבושות וטיטולים לגביהם ניתן לקבל פרטים מהמוהל.

מהלך טקס ברית מילה ללא כאבים
כל אחד בוחר לציין את הברית בצורה אחרת, יש כאלו שיעשו זאת במסיבה גדולה באולם אירועים ויש כאלו שיעדיפו לעשות זאת בנוכחות המשפחה המצומצמת בבית. לא משנה באיזו דרך בחרתם לציין את האירוע, השלב העיקרי שלו יהיה החלק בו המוהל יחתוך את הערלה של התינוק ובעצם כך יבצע את ברית המילה.

פרטים נוספים על הטקס
במידה ומדובר בבנכם הראשון, אתם ודאי לחוצים ומוצאים את עצמכם בין כל ההתרגשות של הולדת הבן, במצוד אחר כמה שיותר פרטים אודות טקס הברית. מוהל מקצועי ומנוסה ידאג לספק לכם את כל הפרטים הרלוונטיים, כך שתוכלו להיות רגועים ונינוחים וליהנות מהתינוק החדש.

אליעזר שוחט הינו מוהל מקצועי ומנוסה אשר ישמח לתת לכם את כל הפרטים לגבי טקס הברית, לענות על השאלות שלכם ולסייע לכם להיות מוכנים ורגועים ככל הניתן ביום הברית.

דילוג לתוכן