מהם ההבדלים בין מוהל מומחה למוהל מוסמך? האם ההבדלים קריטיים? האם לקחתם בחשבון את כל הגורמים החשובים לבחירה במוהל? אני כאן לעשות סדר

אני נוהג לומר, שאם כל פעם שבה נשאלתי את השאלה הפותחת – הייתה מלווה בטיפת גשם אחת, הייתה אדמת הארץ רוויה. אכן, אני נתקל לא פעם באנשים יקרים שאינם יודעים הכל. זה טבעי. לא כולם מתמצאים בפרטים הקטנים ובהבדלים בין מוהל מומחה ומוסמך. לכן, עוד לפני ביצוע תקין ובטוח של הטקס, עליכם כהורים לברר הכל.

גם לי כמוהל יש אחריות; אני מיידע, מסביר ומעדכן בכל מה שהורי התינוק צריכים וחייבים לדעת על חשיבות רמת מיומנות המוהל.

שמירה מרבית על בריאות התינוק תיעשה ללא פשרות. זה בידיים שלי; גם שלכם.

בואו ונתחיל.

אז מה זה משנה?

הנה מקרה מהחיים:

כשאנו מגיעים לטיפול אצל אורתופד, האם נרצה שיטפל בנו אורתופד מוסמך או אורתופד מומחה?

באיזו אופציה בחרתם?

התשובה די ברורה. המילה "מומחה" עשתה את ההבדל. ומה תאמרו במקרה של מוהל? התשובה שלכם תהא זהה.

מההיבט הסמכותי, מוהל מוסמך הוא מוהל שעבר הסמכה בקורס מוהלים וקיבל רישיון לביצוע בריתות מהוועדה האחראית להכשרת מוהלים בארץ. מוהל מוסמך עבר את המבחנים המעשיים בביצוע בריתות, הוסמך בהיבט הרפואי ועמד בהם בהצלחה. הוא רשאי אם כך לבצע בריתות על פי חוק.

לעומת זאת, מוהל שבפרקטיקה מוגדר בתור מומחה הינו מוהל שעבר הכשרות ובחינות נוספות; הוא ביצע והתנסה בקיום בריתות נוספות. יתרונו במיומנותו. ההבדל בין תארי המוהל נמדד אם כך בוותק ובניסיון; על כך, חשוב שאתם ההורים תתנו את הדעת.

האם אפשר להסתפק במוהל מוסמך ולוותר על מוהל מומחה?

חשוב לי להבהיר; מוהל המוגדר כמוסמך מבצע את ההליך הכירורגי של ברית מילה בצורה טובה. הוא הוסמך לכך. אין פירוש הדבר שמוהל שאינו מומחה אינו מוהל איכותי; אלא שאין לו את הניסיון שצבר מוהל המוגדר כמומחה. לכם כהורים זה מידע חשוב.

אני יודע שהמודעות בנושא גדלה מיום ליום. עדיין, לא כולם שואלים; לא כולם בטוחים ויודעים את חשיבות הנושא. לכן אני מזכיר: תשאלו, תבררו, אל תשאירו דבר לידי הספק. בשורה התחתונה: אתם רוצים שקט. שקט מתחיל בניסיון. לניסיון אין תחליף.

רב מוהל רופא

רוצים וזקוקים לחוות דעת נוספת

אני כאן בכל שאלה; אשמח לעזור ולייעץ לכם.

שיהיה טקס שקט ובטוח לכולנו.

מוהל מומחה

מזל טוב על תינוקכם החדש! הרבה מתח הופג אך האמת שכל הלחץ האיתי מתחיל עכשיו לכל החיים. תמיד יהיו לכם דברים לחשוב עליהם ואין סוף משימות. אחת המשימות הראשונות שעליכם לארגן זה טקס ברית המילה. לא משנה באיזו מתכונת תבחרו לבצע את הטקס, עליכם למצוא מוהל מומחה שיגרום לחוויית ברית המילה של ילדיכם להיות מרגשת ומדהימה. אם לא מצאתם מוהל מומחה, אליעזר שוחט ישמח לעמוד כאן לשירותכם. עם שנים של ניסיון לדורות של מוהלים, אין ספק שמדובר במוהל מומחה.

חשיבותו של מוהל מומחה

לטקס ברית המילה מספר חשיבויות שהופכות את הטקס לפופולרי ונחוץ. ראשית, זוהי אחת המצוות החשובות בתורה. "וביום השמיני ימול בשר ערלתו" (ויקרא י"ב). כלומר, יום השמיני ללידתו של התינוק, כולל יום הלידה ויום הברית, על הוריו לקיים לבנם טקס ברית מילה. שנית, מחקרים רבים מראים שגברים נימולים הם בעלי סיכוי פחות לחלות במחלת סרטן באזור איבר המין. כמוכן, גם לנשותיהם של אותם גברים סיכוי נמוך יותר לחלות במחלות סרטן בחרם ובשחלות. לכן, גם יהודים שאינם דתיים ואפילו גויים בוחרים לקיים על בנם טקס ברית מילה על ידי מוהל מומחה.

הארגונים לקראת הטקס

כאשר התינוק נולד, בית החולים מבצע עליו מספר בדיקות שלפיכך רואים האם הוא כשיר לברית מילה. ברגע שהוא מאושר, אפשר לארגן את הטקס. כפי שצוין קודם, הטקס מתבצע ביום השמיני ללידתו. הטקס יכול להיות רב משתתפים ומצומצם, הוא יכול להתבצע בבית הוריו של התינוק, בית כנסת, הקליניקה של מוהל מוסמך ובגדול- איפה שרק תרצו. מה שמשנה באמת זה שהטקס יהיה מבוצע. תוכלו להסתכל באתר שלנו על הדברים שאתם צריכים לדאוג להם כשאתם מקיימים טקס ברית מילה, כמו טיטולים, תרופות מבית מרקחת, מוצץ ועוד.

על המוהל

אליעזר שוחט הוא מוהל כבר 40 שנה, עם ותק של 43,000 בריתות ודור תשיעי למוהלים, והכי חשוב מאה אחוז לקוחות מרוצים. שוחט מבין שטקס זה הוא מלחיץ ואין עליו הרבה מידע ולכן יהיה זמין לכל שאלה שלכם בכל זמן!

 

מוהל מוסמך

הנסיך הקטן שלכם נולד! כמה חיכיתם לרגע המרגש הזה. אנו מקווים שהלידה עברה בשלום והחוויה זכורה כחיובית. עכשיו עליכם לארגן כל כך הרבה דברים בעקבות התינוק הנולד, ובין היתר- להקים טקס ברית מילה. בין אם אתם מעוניינים לקיים טקס גדול מרובה באנשים ובין אם טקס מצומצם, עליכם לקחת את שירותו של מוהל מוסמך. חשוב לקחת מוהל שיודע איך לבצע את עבודתו על מנת שחווית הברית תהיה מדהימה ללא טראומה. אליעזר שוחט הינו מוהל מוסמך כבר מעל ארבעים שנה שיבטיח שהאירוע יהיה מרגש ומצמרר.

חשיבות של מוהל מוסמך

ראשית כל, עוד בתורה יש מצווה על ברית מילה, "וביום השמיני ימול בשר ערלתו" (ויקרא י"ב). כלומר, ביום השמיני של התינוק, כולל יום הברית והיום בו נולד, על הוריו לבצע עליו בברית מילה. בנוסף, חתיכת עורלתו של התינוק יכולה למנוע בעתיד מחלות שלו ושל בת זוגתו. מחקרים מצביעים על סיכויים נמוכים יותר לגברים חסרי עורלה לחלות במחלת סרטן באזור איבר המין, ולנשותיהן סרטן ברחם ובשחלות. בעקבות כך, גם יהודים שאינם מאמינים ואפילו גויים לוקחים את שירותו של מוהל מוסמך ובמבצעים לתינוקם ברית מילה.

על הברית

כפי שנאמר מקודם, הרית מתבצעת ביום השמיני של התינוק. וכן, גם אם היום השמיני הוא יום חג או יום שבת, יש לבצע את ברית המילה. השעות בהם מבצעים את הברית חייבות להיות מזריחה ועד שקיעה. באתר, תוכלו לראות את רשימת הדברים שעליכם להביא לברית, כגון טיטולים חד ורב פעמיים, כרית, יין אדום או תירוש ועוד. כמוכן, הברית יכולה להתבצע בבית, בבית כנסת או אפילו בקליניקה של מוהל מוסמך.

על המוהל

אליעזר שוחט הינו מוהל לשושלת של מוהלים בת תשעה דורות. עם מעל 43000 בריתות וארבעים שנות ניסיון, אין ספק ששוחט הוא בר סמכא. שוחט מודע לכך שברית הוא אירוע רגיש שאין עליו מספיק מידע מפורט, ולכן יהיה זמין לענות לכם על שאלות כל הזמן. כשמדובר במוהל מקצועי עם עשרות אלפי לקוחות מרוצים לאורך השנים, הבחירה הברורה היא אליעזר שוחט.

חושבים שהמאמר מביא תועלת? שתפו את היקרים לכם:

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
ווטסאפ
דילוג לתוכן