מוהל מומחה

מהם ההבדלים בין מוהל מומחה למוהל מוסמך? האם ההבדלים קריטיים? האם לקחתם בחשבון את כל הגורמים החשובים לבחירה במוהל? אני כאן לעשות סדר

אני נוהג לומר, שאם כל פעם שבה נשאלתי את השאלה הפותחת – הייתה מלווה בטיפת גשם אחת, הייתה אדמת הארץ רוויה. אכן, אני נתקל לא פעם באנשים יקרים שאינם יודעים הכל. זה טבעי. לא כולם מתמצאים בפרטים הקטנים ובהבדלים בין מוהל מומחה ומוסמך. לכן, עוד לפני ביצוע תקין ובטוח של הטקס, עליכם כהורים לברר הכל.

גם לי כמוהל יש אחריות; אני מיידע, מסביר ומעדכן בכל מה שהורי התינוק צריכים וחייבים לדעת על חשיבות רמת מיומנות המוהל.

שמירה מרבית על בריאות התינוק תיעשה ללא פשרות. זה בידיים שלי; גם שלכם.

בואו ונתחיל.

אז מה זה משנה?

הנה מקרה מהחיים:

כשאנו מגיעים לטיפול אצל אורתופד, האם נרצה שיטפל בנו אורתופד מוסמך או אורתופד מומחה?

באיזו אופציה בחרתם?

התשובה די ברורה. המילה "מומחה" עשתה את ההבדל. ומה תאמרו במקרה של מוהל? התשובה שלכם תהא זהה.

מההיבט הסמכותי, מוהל מוסמך הוא מוהל שעבר הסמכה בקורס מוהלים וקיבל רישיון לביצוע בריתות מהוועדה האחראית להכשרת מוהלים בארץ. מוהל מוסמך עבר את המבחנים המעשיים בביצוע בריתות, הוסמך בהיבט הרפואי ועמד בהם בהצלחה. הוא רשאי אם כך לבצע בריתות על פי חוק.

לעומת זאת, מוהל שבפרקטיקה מוגדר בתור מומחה הינו מוהל שעבר הכשרות ובחינות נוספות; הוא ביצע והתנסה בקיום בריתות נוספות. יתרונו במיומנותו. ההבדל בין תארי המוהל נמדד אם כך בוותק ובניסיון; על כך, חשוב שאתם ההורים תתנו את הדעת.

האם אפשר להסתפק במוהל מוסמך ולוותר על מוהל מומחה?

חשוב לי להבהיר; מוהל המוגדר כמוסמך מבצע את ההליך הכירורגי של ברית מילה בצורה טובה. הוא הוסמך לכך. אין פירוש הדבר שמוהל שאינו מומחה אינו מוהל איכותי; אלא שאין לו את הניסיון שצבר מוהל המוגדר כמומחה. לכם כהורים זה מידע חשוב.

אני יודע שהמודעות בנושא גדלה מיום ליום. עדיין, לא כולם שואלים; לא כולם בטוחים ויודעים את חשיבות הנושא. לכן אני מזכיר: תשאלו, תבררו, אל תשאירו דבר לידי הספק. בשורה התחתונה: אתם רוצים שקט. שקט מתחיל בניסיון. לניסיון אין תחליף.

רב מוהל רופא

רוצים וזקוקים לחוות דעת נוספת

אני כאן בכל שאלה; אשמח לעזור ולייעץ לכם.

שיהיה טקס שקט ובטוח לכולנו.

 

חושבים שהמאמר מביא תועלת? שתפו את היקרים לכם:

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
ווטסאפ
Call Now Button דילוג לתוכן